Македонија
23. September 2021 - 12:48

Филипче за оставката: Секој од нас е заменлив, никој не е венчан за функцијата

Министерот за здравство, Венко Филипче смета дека е заменлив, како и секој друг функционер кој е на функција. Тој одби да коментира било што поврзано со изгорената тетовска модуларна болница, во која загинаа 14 пациенти кои беа на лекување. Посочи дека Обвинителството и истражните органи треба да ги дадат сите информации, по што, ќе биде отворен и тој да зборува за сѐ.

„Секој од нас е заменлив. Никој не е венчан за функцијата. Тоа е мојот став во однос на се“, рече Филипче.