Македонија
6. March 2021 - 11:34

Филипче: Руските вакцини утре ќе пристигнат во 14 часот

Министерот за здравство, Венко Филиче пред малку изјави дека 3.000 дози од руската вакцина Спутник V во специјална пратка преку DHL утре ќе пристигнат на скопскиот аеродром во 14 часот. Вакцинацијата со истите ќе почне во среда. Државата набавува од Русија 200.000 дози од оваа вакцина против Ковид-19.

 

Александар Динев