Технологија
10. December 2020 - 12:23

Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ во Велика Британија

Корисници на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм во Велика Британија се пожалиле бидејќи утринава не можеле да се логираат на нивните акаунти.

Социјалните мрежи „паднале“ утринава, а за проблемот се пожалиле околу 10.000 Британци. 

Проблемот почнал околу 7 часот изутринава, како што пренесува Downdetector.com, откако луѓето се пожалиле дека имаат проблем со праќање на пораки.