Македонија
14. December 2020 - 16:21

Фатмир Битиќи позитивен на Ковид-19

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи е позитивен на коронавирус.

За ова самиот тој на социјалната мрежа Фејсбук информираше и апелираше на задолжително носење на заштитна маска.

На денешниот отчет во Владата, Битиќи не беше присутен а на почетокот од Владата информираа дека е отсутен поради здравствени причини.

Денеска добив позитивен тест на КОВИД 19, во моментов сум стабилен со благи симптоми и се надевам дека со лесно ќе...

Posted by Fatmir Bytyqi on Monday, December 14, 2020