Ракомет
10. May 2018 - 22:47

Ф4 - ЛШ (жени) : „Вардарки“ пристигнаа во Будимпешта

Ракометарките на Вардар, кои се актуелни вицешампионки на Европа пристигнаа во Будимпешта, каде во сабота и недела ќе се одржи петтото издание на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите бо главниот град на Унгарија.

Единствено македонскиот првак ги има сите учество на завршниот турнир откако се игра во овој формат.
Вардар утре ќе го има и единствениот тренинг во претпладневните часови, додека после ручек е задолжителниот половина час со новинарите.
Во полуфиналето во сабота Вардар од 18 часот ќе игра против рускиот првак Ростов Дон, додека во првото полуфинале од 15:15 часот е дуелот меѓу европскиот првак Ѓер и романската екипа Букурешт.