Македонија
16. July 2015 - 19:12

Еве какво време не очекува утре

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. 

Утринската  температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. 

Утринската температура околу 18, а дневната ќе достигне до 37 степени.

Во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса, што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде кон крајот на оваа и во почетокот на следната недела, кога дневните температури долж Повардарието ќе достигнат и до 40 степени.