Македонија
23. December 2015 - 8:23

Еве какво време не очекува до крајот на денот

На повисоките места и во југоисточните делови сончево и релативно топло, по котлините претпладне магливо и постудено. Попладне во некои од котлините маглата ќе ослаби. Дневната температура ќе се движи од 8 до 17, а во местата со магла од 1 до 6 степени.

Во Скопје, претпладне магливо и релативно студено, а во текот на денот ќе има делумно расчистување на маглата. Максималната температура ќе достигне до 5 степени.