Свет
28. November 2015 - 20:43

Ердоган ја предупредува Русија „да не си игра со оган“

 
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупреди денеска Русија „да не си игра со оган“.
 
Ердоган говореше во врска со тензиите што се создадоа заради соборувањето на рускиот воен авион Су-24.
 
И покрај предупредувањето, турскиот претседател нагласи дека не сака да бидат влошени односите меѓу Анкара и Москва