Кошарка
9. September 2015 - 19:03

ЕП 2015:Србија пресилна за Турција

Репрезентацијата на Србија оствари победа од 91-72 против Турција со што ја потврди кандидатурата за првото место во групата. 

Ова инаку беше втор пораз на Турција која лошо го започна мечот и дозволи противникот да се одлепи на високи 43-22. 
Радуљица со 20 поени беше најдобриот играч на теренот додека Теодосиќ постигна 17.