Кошарка
16. September 2015 - 20:49

ЕП 2015: Србија полуфиналист

Репрезентацијата на Србија избори полуфинале на ЕП во кошарка откако вечерва со 89-75 славеше против солидната селекција на Чешка. 

Србија во полуфиналето ќе игра со победникот од мечот Италија - Литванија (пренос Сител 3).