Кошарка
10. September 2015 - 16:42

ЕП 2015: Србија доминантна и против Италија

Репрезентацијата на Србија оствари и петта победа победа на ЕП во кошарка во групата која натпреварите ги игра во Берлин. 

Убедливо совладана селекцијата на Италија со 102-81. Најдобар играч на теренот со 26 поени беше Милош Теодосиќ. 
Србија во следната рунда најверојатно ќе игра против селекцијата на Финска како  4-та во Б-групата.