Кошарка
11. September 2015 - 11:24

EП 2015: Двојки за 1/8 финале

Заврши првата фаза на ЕП во кошарка. Сега следуваат нок-аут дуелите. Формирани се и двојките за осминафиналето.
 
Сабота, 12.септември:
 
Франција-Турција
 
Словенија-Летонија
 
Шпанија-Полска
 
Грција-Белгија
 
Недела, 13.септември:
 
Србија-Финска
 
Хрватска-Чешка
 
Израел-Италија
 
Литванија-Грузија.