Македонија
17. November 2017 - 16:00

Енвер Малиќи заменик градоначалник на Скопје

Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје.

Како што информираа градските власти за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов попладнево го назначил Малиќи, кој е советник во Град Скопје од ДУИ и управител на компанијата „Гемак Трејд“