Фудбал
1. May 2021 - 19:25

Елче промаши пенал, Атлетико се израдува на три бода

Тешка победа за врвот во Шпанија извојува Атлетико Мадрид на гостувањето во Елче.  Минималецот го обезбеди Љоренте во првиот дел но тимот на Симеоне лесно можеше да загуби два бода во 91-та минута кога Фидел изведе најстрога казна но го погоди само дирекот. Со натпревар повеќе Атлетико има 4 бода повеќе од Реал и Барселона.