Фудбал
3. April 2019 - 8:35

Ефикасно реми со осум голови одиграа Виљареал и Барселона

Виљареал и Барселона одиграа 4:4 во натпревар од 30. коло од шампионатот на Шпанија. Гостите поведоа со 2:0, Виљареал направи целосен пресврт и стигна до 4:2, за на крајот Каталонците да изедначат и стигнат до бод.

Головите за Виљареал ги постигнаа Чуквезе (23. минута), Екамби (50), Ибора (62) и Бака (80).

За Барселона погодија: Кутињо (12), Малком (16), Меси (90) и Суарез (90+3).

На другите два вчерашни натпревара во Примера:
Атлетико Мадрид – Жирона 2:0
Еспањол – Хетафе 1:1.

Води Барселона со 72 бода, пред Атлетико со 62.