Џет-Сет
19. July 2019 - 12:55

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Детето ѕвезда од „Терминатор 2“, Едвард Фурлонг се враќа како Џон Конор во новиот, шести „Терминатор“ филм, со поднаслов „Мрачна верба“, чија премиера ќе се случи на 1 ноември годинава.

Режисерот на филмот, Џејмс Камерон тоа го соопшти на Конференцијата за стрипови во Сан Диего.

Од објавените трејлери, веќе се знаеше дека улогите ќе ги повторат и Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон.