Македонија
20. May 2019 - 15:17

Едно лице загина во страотна сообраќајка на патот Кичево - Охрид

Едно лице загина, а повеќемина се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид, дознава 24 Инфо

Несреќата е помеѓу „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

Соораќајот е во прекин, а полицијата врши увид. За сега нема информации од МВР.