Свет
17. December 2017 - 22:00

Едно лице загина во напад врз конвој на НАТО во Авганистан

Во авганистанската провинција Кандахар денеска беше извршен напад со автомобил-бомба врз конвој на НАТО.

Во нападот загинало едно лица, а четворица се повредени. 

Конвојот што бил нападнат се движел кон главниот градски аеродром.