Свет
24. March 2017 - 12:41

Едно лице загина, тројца се ранети во експлозија во Каиро

Едно лице загина денеска, а тројца се ранети во експлозија во предградието Мади во Каиро, изјавија претставници на силите за безбедност. 

Засега никој не ја презел одговорноста за нападот, ниту е позната причината за експлозијата.