Македонија
6. January 2020 - 16:41

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајка кај Струмица

Шеесет и три годишниот В.А. од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13:20 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај местото „Шапкар“, соопштија од СВР Струмица.

Во несреќата учествувале автомобил „шкода“ управуван од сега починатиот возач и автомобил „шаран“ управуван од Е.М. од село Градашорци и негов сопатик, кои се здобиле со телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.