Македонија
8. September 2016 - 13:01

Џебна кражба во Скопје

На 07.09.2016 година во 11.10 часот во ПС Центар, Р.Н. (49) од Скопје пријавил дека на 05.09.2016 година во 01.00 часот на ул.„Самоилова“, каде се оддржувала манифестацијата „Пиво Ленд“, од страна на непознат сторител му била извршена џебна кражба при што му биле одземени лични документи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.