Македонија
13. May 2022 - 11:02

Џафери ги навредува и пцуе вработените во Собрание: Сус бре да ти еб*м, што бараш овде, БЕГАЈ, БЕГАЈ, БЕГАЈ

Аудиоснимка покажува скандалозен однос на спикерот Талат Џафери кон вработени во Собранието. 

„Непријатно сме изненадени од примитивизмот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој мислејќи дека камерите се исклучени ги навредува и со најпогрдни пцовки ги малтретира вработените во Собранието“, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на аудиоснимка од настанот објавена од партијата.

На снимката се слуша како тој пцуе.