Балкан
8. July 2024 - 11:45

Две тела пронајдени во запален стан во Нови Сад

Телата на двајца неидентификувани мажи се пронајдени во запален стан во Нови Сад, на улицата Лаза Телечко, потврди за Танјуг Зоран Круљ, портпарол на Новосадската итна помош.

Пожарникарите го примиле повикот во 9 часот и 10 минути и на терен излегле три возила, а пожарот набрзо бил локализиран.

Се уште не е познато дали мажите се задушиле од чадот или смртта настапила пред пожарот што избувнал на поткровјето на зградата, а неговата причина се уште не е утврдена.