Македонија
20. January 2019 - 15:14

Две лица повредени во пожар во Битола

На 19.01.2019 година околу 09:00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на улица „Влашки пат“ во Кичево, во куќата сопственост на Х.М.(63) избувнал пожар, при што со повреди се здобиле Е.М.(27) и Р.М.(68) од Битола.

На Е.М. и Р.М. им била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар Кичево.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица, а увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.