Македонија
19. September 2019 - 11:26

Две лица каснати од кучиња скитници

На 18.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Г.К.(59) од Скопје пријавил дека во с.Волково бил каснат од куче скитник на десната потколеница.

На 18.09.2019 околу 10.00 часот во СВР Велес, З.Н.(54) од Велес пријавил дека на Градскиот пазар бил каснат од куче скитник на десната рака.