Македонија
20. September 2019 - 21:48

Две лица физички нападнати во угостителски објект во Скопје

На 19.09.2019 околу 22.45 часот во СВР Скопје, Д.Н.(39) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот во угостителски објект во Скопје, Д.Н. и Т.Т.(54) од Скопје биле физички нападнати од неколку гости во објектот. Причина за физичкиот напад било претходно недоразбирање. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.