Македонија
29. January 2020 - 17:53

Двајца приведени за лажното пријавување на бомба во Сити Мол

Две лица се приведени за лажното пријавување на подметната бомба денес во трговскиот центар Сити мол. Против нив ќе биде поднесена кривична пријава, информира Славјанка Петровска дополнителната министерка за внатрешни работи.

Како што претходно објавивме, утрово, во Сити мол беше извршена евакуација на граѓаните, поради дојава за поставена бомба.

Се испостави дека се работи за лажна пријава.ж