Македонија
27. February 2020 - 21:50

Драма во скопско училиште - се степаа наставник и малолетник

На 25.02.2020 во 19:00 часот во СВР Скопје, Х.Ф.(43) од Скопје пријавил дека околу 16:20 часот во училиште на ул.„Фуштанска“ во Скопје по претходна расправија дошло до физичка пресметка помеѓу неговиот 15-годишен син и Н.М. наставник во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.