Македонија
28. November 2016 - 12:55

Драма во Скопје: Ја претепал својата мајка зошто не му купила ракија

Во 17 часот и 50 минути било пријавено во полиција дека во 12 часот во селото Бардовци, 31-годишниот П.М. откако дошол од работа, физички ја нападнал неговата мајка В.М.
 
Насилникот, како што јавува полицијата, ја удирал несреќната жена со шлаканици и тупаници по лицето, рацете, дланките како и по грбот.
 
Причина за нападот е тоа што П.М. бил изреволтиран будејќи не му купила ракија.
 
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.