Македонија
16. February 2019 - 18:13

Драма во Прилеп: Нападнат вработен во Брза помош

Во Полициска станица Прилеп, вчера во 19.30 часот А.П.(41) од Струмица, кој живее во Прилеп, пријавил дека околу 16.00 часот додека бил на работно место во Итна медицинска помош Прилеп бил физички нападнат од Д.Л. од Прилеп.
 
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.