Џет-Сет
8. May 2018 - 14:26

Драма пред Евровизија: Српскиот пејач заврши во болница два дена пред настапот во Лисабон

Пејачот на српскиот престставник на натпреварот за песна на Евровизија, бендот Балканика, Младен Лукиќ синоќа заврши во болница во Португалија.

Според неофицијалните информации, поради висок притисок тој е итно префрлен во болница, каде веднаш примил терапија.

„Се е во ред. Веројатно му падна имунитетот поради промените и временската разлика. Битно е дека се чувствува добро и дека ќе настапи во четврток со целиот состав“, потврди ПР на групата Балканика.

Да потсетиме, српските претставници настапуваат во четврток , на 10 мај, на втората полуфинална вечер на Евросонг кој годинава се одржува во Лисабон.