Македонија
11. January 2017 - 18:04

Драма: Автобус се заби во куќата на Цеца

Автобусот кој вчера вечер се заби во куќата на Цеца Ражњатовиќ неконтролирано се лизгал по улицата, а сето тоа го снимиле безбедносни камери.
 
Автобусот, додека се лизгал по надолнината, се извртил и со предниот дел собра бандера и две дрвја покрај тротоарот, при што ја закачи и куќата во која живее позната српска пејачка. Како што јавија српските медиуми, пејачката била во својот дом кога се случил ударот.