Балкан
27. July 2017 - 10:41

Драган уби и силуваше дете а во затвор живее како цар - еве што прави таму

Поминаа три години од бруталното убиство на малата Тијана Јуриќ кое го потресе цел регион. Драган Ѓуриќ, убиецот на малолетничката е осуден на 40. години затвор, за силување и тешко убиство.

Според извор, тој многу убаво живее во затворот и покрај делото кое го направи. Добил цимер, кој убил тригодишно девојче, секој месец праќал молба да излезе од затвор, има погодности како клима, интернет, теретана, и други погодности.

Инаку, Тијана на 25. јули 2014. година отиде во Бајмок да се види со другарите, кога по полноќ пред да стигне во куќата на дедо си, ја пресретнал Драган со Голф, ја соборил на земја, а потоа таа беше прогласена за исчезната. По 13 дена, таа беше најдена на депонија, каде убиецот откако ја мачел и силувал, брутално ја убил и закопал.