Македонија
24. јуни 2019 - 18:53

Дождот направи поплави во Драчево: Цела населба под вод

Обилни врнежи и грмежи беа забележани попладнево во Скопје.
 
Врнежите предизвикаа неред во скопската населба Драчево, каде улиците се целосно поплавени, а сообраќајот отежнат.
 
Врнежи во попладневните часови се најавени за цела недела.