Живот
12. August 2015 - 20:54

Докторите шокирани: Нема да верувате што и се заглавило на ова девојче во половиот орган

 
 
Во Клиничкиот Центар во Сараево, викендов, саботата кон неделата, се случило нешто што ги шокирало лекарите. Верувале или не, девојченце чиј идентитет и возраст не се откриваат, имала заглавено дезодоранс во својот полов орган. Иако лекарите пробале да го отстранат дезодорансот, сепак не им пошло од рака, па сега девојчето освен претрпениот срам, ќе треба и да биде подложено на оперативен зафат.
 
За Дневник Аваз ја потврдуваат оваа информација од Клиниката, но не даваат дополнителни информации. Единствено нешто што новинарската екипа успеала да дознае е дека ваквите случаи не се реткост ни ширум светот.