Македонија
21. September 2019 - 20:46

Додека извршувал службени задачи бил физички нападнат

На 20.09.2019 во 10.30 часот во Полициската станица Центар, Ж.Ј.(61) од Куманово пријавил дека околу 10.20 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, додека извршувал службени задачи, физички бил нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.