Македонија
13. July 2021 - 11:55

До петок топло, за викендот дожд

До петок ќе се задржи топлото време, а веќе од викендот се најавува промена на времето со дожд и грмежи, информираат од УХМР. Од петок кон крајот на денот ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а за време на викендот и почетокот на идната недела ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурите од петок ќе бидат во постепено опаѓање