Македонија
14. May 2021 - 8:28

Димитров и Вархеји утрово ќе говорат на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров утрово во рамки на Делфи економскиот форум во Атина ќе се обрати на панел посветен на ЕУ и Западен Балкан.

Панелот насловен „Остварување на долгоочекуваното ветување“ ќе се одржи во 08:30 часот по македонско време, а според најавите, на него ќе говори и еврокомесарот за добрососедска политика и проширување Оливер Вархеји.