Македонија
31. October 2021 - 20:04

ДИК: Водство на Данела Арсовска со 4.000 гласа пред Шилегов од 7,8% од преброени гласови

Според првичните податоци објавени на веб странaта на ДИК, за градоначалник на Скопје од обработени 7,8% отсто од гласовите води Данела Арсовска.

Независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска освоила 10.026 гласа, додека кандидатот на СДСМ Петре Шилегов 6.107.