Македонија
21. April 2019 - 23:57

ДИК: На 97,55% Пендаровски со водство од 1000 гласа пред Силјановска Давкова

Според последните информации на ДИК, на 97,55%  проценти обработени резултати за Стево Пендаровски гласале 316.716 гласачи, за Гордана Силјановска 315.651 додека за Блерим Река гласале 76.697 гласачи.