Македонија
2. October 2016 - 13:34

Детали од трагедија кај Маврови Анови

Синоќа околу 23 часот регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, кај м.в.„Скудрињски продавници“, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Опел Астра“ со гостиварски регистерски таблици управувано од З.Л. (64) од Гостивар и ПМВ „БМВ“ со струшки регистерски таблици управувано од Е.И. (24) од Дебар. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил З.Л. кој првично бил пренесен во МЦ-Дебар од каде бил препратен за Охрид, но на пат кон болницата Св.Еразмо во возило на ИМП околу 02,50 часот истиот им подлегнал на повредите, додека Е.И. бил пренесен во МЦ-Дебар каде му биле констатирани телесни повреди.

За време на вршење на увидот, во времето од 22,55 до 01,25 часот на 02.10.2016 година, сообраќајот бил во целосен прекин, а до 04,15 часот сообраќајот се одвивал наизменично само за ПМВ, кога и целосно е нормализиран.