Џет-Сет
12. December 2016 - 14:05

Дара Бубамара ги откажа сите настапи - Eве ја причината!

Српската фолкерка Дара Бубамара освен што е дел од жирито „ Ѕвездите на Пинк“, периодов има и доста настапи, но следните ангажмани ги откажа  поради здраствени причини.

- Драги мои, имав операција на слепото црево. Поради неочекуваната ситуација, морав да ги откажам сите настапи, бидејќи наредните денови морам да одмарам. Се надевам дека наскоро ќе оздравам за да се вратам на своите обврски и да се дружиме. Ви благодарам на поддршката, пишува на официјалната  фејсбук фан страна на Дара.