Џет-Сет
15. May 2016 - 22:34

Даниел искина: Воодушеви со имитацијата на Мајкл Џексон

Даниел Кајмакоски вечерва имаше задача да го имитира Мајкл Џексон и ја отпеа песната "Dirty Diana". Пејачот во текот на пробата рече дека Мајкл е неговиот идол и дека нема да биде лесно да отпее негова песна.

По првата песна Даниел го отпеа славниот хит „Трилер“ кога на сцената се појавија „мртовци“. Даниел играше и пееше, и во оригинал го изведе славниот Мајкл.

Со специјален трик тој исчезна од сцената со пламен а потоа се појави кај жирито.

-Беше одличен, искина, му рече Иван Ивановиќ.

-Одлично беше се, ти добро се снајде се е супер, се надоврза Владо Георгиев.

-Беше фасцинантен, навистина феноменално испеа. Секоја чест мајсторе, рече Аца Лукас кој е специјален гостин вечерва.

И Ана Кокиќ беше воодушевена: „Симнувам капа“, рече таа и додаде: Ти го оживеа Мајкл Џексон. Вечерва како Мајкл Џексон ја запали сцената.

Даниел е еден од фаворитите за полуфиналето на ТЛЗП, кое вечерва првпат се одржува. Исто така целата емисија може да ја следите во живо на ТВ Сител.

За своите фаворите гледачите ќе може да гласаат со СМС пораки.