Македонија
10. September 2021 - 9:05

Д-р Беќаровски: Казната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само разрешување

Проф. д-р Нико Беќаровски вчера преку Фејсбук објава порача дека казната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само разрешување на надлежните.

„Континуирано присуство на ЦИВИЛНИ НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ВНАТРЕ во Ковид центрите е СВЕСНО ЗАГРОЗУВАЊЕ НА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ.

За вакво злодело казната не може да биде само разрешување на надлежните во тетовската болница“, напиша Беќаровски на ФБ.