Балкан
21. November 2018 - 13:56

Црна Гора под вода, поплавени објекти и паднати дрва

Невремето кое ја зафати Црна Гора предизвика проблеми за мештаните во бројни населби и градови.

Дождот предизвика изливање на канали и одводи на сообраќајни и јавни површини, а водата продрела во повеќе објекти.

Од полноќ наврнале 85 литри по метар квадратен. Ветерот соборил стебла на повеќе места.