Македонија
1. August 2016 - 16:41

Цитроен се заби во камион кај Лукоил во Автокоманда - сообраќајот во застој

Сообраќајна несреќа се случи предмалку во населбата Автокоманда, кај бензинската пумпа Лукоил. Автомобил марка Цитроен се забил во камион, по што настанал застој на улицата. Засега не е познато дали има повредени лица. 

Полицијата врши увид на местото на настанот.