Македонија
21. јуни 2024 - 17:33

Цистерна се извртела на автопатот Градско - Велес, сообраќајот пренасочен по стариот пат

На автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“, попладнево во 16 часот, се случила сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката, сообраќајот е пренасочен и ќе се одвива по стариот пат, посочуваат од АМСМ.