Балкан
24. August 2019 - 21:00

Ципрас: Грција веднаш да се спротивстави на Договорот ЕУ- Меркосур

Се додека екстремно десничарската влада на Болсонаро одбива да ги преземе нејзините обврски кон животната средина, Грција мора веднаш да се спротивстави на Договорот ЕУ-Меркосур, пишува на неговиот официјален Фејсбук профил поранешниот грчки премиер и лидер на СИРИЗА, Алексис Ципрас, jави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас во неговиот статус за пожарите во Амазонија, упатува и критики до актуелниот премиер, Кирјакос Мицотакис.