Свет
11. July 2019 - 11:26

Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Човек намерно се фрлил во Водопадите на Нијагара, од 50 метри височина, а потоа бил пронајден жив и здрав, соопшти вчера канадската полиција.

Полицијата примила повик и интервенирала завчера во четири часот наутро, по дојава дека човек се бори со водите на водопадите.

Човекот има полесни повреди и е префрлен в болница, а засега не се знае причината на таквиот негов потег.