Македонија
22. March 2016 - 13:07

Четиригодишно дете се бори за живот на Ургентен во Скопје

Вчера околу 17.20 часот во с.Бузалково, велешко, се случила сообраќајна незгода во која ТМВ “Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управувано од З.И. (22) од с.Бузалково, удрило во четиригодишно дете од истото село.
 
По незгодата, детето со возило било пренесено во Медицински центар-Велес, каде биле констатирани тешки телесно повреди и по укажаната лекарска помош било пренесено во Ургентен центар-Скопје.
 
По овластување на Јавен обвинител, увид извршила екипа од СВР-Велес.